Најдобрите казина Онлајн Македонија

Тука е листа на најдобрите онлајн казина Македонија! Оди напред и да ја посетите нашата страница и да се најде сите најдобри Македонија казина на интернет!
Show more Hide

Mobile friendly

Players are welcome

None

Filter

Sort by:

None

Sort by:

Promoted
Latest
Best Casinos
Bonus Rating
Trust Rating
Game Rating
Usability Rating

3.2

 • 4.4
 • 3.9
 • 2.1
 • 2.5
Bonus 100% I 100 SPINÓW W STARBURST!
 • Launched 30.Nov.2019
 • Software NetEnt, Microgaming, Evolution, Pragmatic Play, Betsoft
 • Licenсes Curaçao

Bonus fornew customers,

WR40x,

Min Dep €20

3

 • 2.5
 • 3.8
 • 2
 • 3.8
100% up to €500 + 100 Free Spins
 • Launched 08.Mar.2020
 • Software NetEnt, Microgaming, Evolution, Pragmatic Play, Betsoft
 • Licenсes Curaçao

WR30x,

Min Dep €20

2.6

 • 4.4
 • 1.6
 • 2.5
 • 1.8
200% Welcome Bonus + 25 Free Spins
 • Launched 07.Jun.2016
 • Software Rival
 • Licenсes Curaçao

WR40x,

Min Dep $25,

CodeLOVELY200

2.7

 • 2.5
 • 2.5
 • 2.5
 • 3.5
100% Bonus Up To €200 On Your First Deposit
 • Launched 2016
 • Software NetEnt, Microgaming, Pragmatic Play, Betsoft, Play'n GO
 • Licenсes Curaçao

WR30x,

Min Dep €10

3

 • 2.5
 • 3.7
 • 2.1
 • 3.8
100% Bonus up to €500 + 200 Free Spins
 • Launched 2019
 • Software NetEnt, Microgaming, Evolution, NextGen, Pragmatic Play
 • Licenсes Curaçao

WR30x,

Min Dep €20

3.2

 • 2.5
 • 4.2
 • 2.2
 • 3.8
100% Bonus up to €500 and 200 Free Spins
 • Launched 31.Dec.2018
 • Software NetEnt, Microgaming, Evolution, Pragmatic Play, Betsoft
 • Licenсes Curaçao

WR30x,

Min Dep €20

Најдобрите Онлајн Казина Во Македонија

Во слоп на светските трендови, Македонија се вклучи во бранот на организирање на онлајн казина и онлајн игри на среќа. Поради нивната популарност, тие се сé почести околу нас и сé полесни за користење, поради што е од голема значајност соодветно да се информираме за нив.

Но да се дојде до релевантни извори на информации е понекогаш тешко, па затоа денес ќе се обидеме да ги објасниме онлајн игрите и како да го најдете најдоброто онлајн казино во Македонија. 

Законска Регулатива 

Во Македонија, казината се регулирани со посебен Закон за игрите на среќа и за забавните игри. Согласно овој Закон, постојат посебни правила и услови под кои еден организатор може да приредува игри на среќа. Во склоп на тоа, важно е како да распознаете дали едно онлајн казино ја спроведува својата работа во согласност со овие регулативи.

 

Како да го Одеберете Најдоброто Македонско Онлајн Казино

Како резултат зголемената вклученост на интернетот во нашиот секојдневен живот и лесниот пристап до онлајн казината, денес постојат голем број на веб страни кои нудат различни опции за онлајн обложувања и казино игри. Ветувања за високи добивки и уште повисоки шанси за добивки се нудат на веб страната на секое онлајн казино кое ќе го отворите, но не секогаш се тие вистинити искази. Многу од онлајн казината во Македонија или не нудат реални можности за добивка или не се доволно безбедни за користење. Во некои случаи, мобилните казина може дури и да бидат потполна измама. 

Поради ова се јавува потребата да се информираме како може најлесно да ги препознаеме овие онлајн казина кои постојат со единствена цел да створат брз профит на товар на играчите, без притоа да понудат никакви шанси за остварување на добивка на нивните играчи. 

Ова не води кон следните сознанија за кои ќе дискутираме. Кои се главни индикатори кои треба да ги проверите за да ја потврдите сигурноста и безбедноста на едно онлајн казино во македонија?

Лиценца

Според Законот за игрите на среќа на Македонија, за едно лице или друштво да може да организира игри на среќа треба да поседува лиценца. Така да, првото нешто што треба да го проверите пред да станете корисник на едно онлајн казино е нивната лиценца, односно дали поседува соодветна лиценца за организирање посебни игри на среќа во играчница. 

Софтвер провајдер 

Во реалноста, софтверот на онлајн казино игрите е често превиден бидејки мал број на луѓе се свесни колку всушност тој има значајна улога во вашето целокупно искуство. Самите казина не произведуваат нивен софтвер, туку наместо тоа, користат трети страни да им го изработат софтверот, поради што може да ги најдете истите игри во различни казина. 

Доколку онлајн казиното има софтвер од провајдер кој е познат и доверлив, ќе може да знаете дека игрите не се наместени или изманипулирани за бенефитот на сопственикот на онлајн казиното. 

Кога ќе го проверувате софтвер провајдерот на казиното во кое се обложувате, внимавајте да го одберете правиот тип на софтвер - софтвер кој може да се превзема (downloadable software) кој се користи за игри кои може да ги симнете на вашиот компјутер, инстанд плеј софтвер (Instant play software) за игри на вашиот веб прелистувач, или софтвер за мобилни апликации (mobile apps software) кој се користи за мобилни казина. 

Поддршка на корисници

Постоењето на сектор за грижа на корисници влева доверба во едно онлајн казино. Зошто? Бидејки така ќе знаете дека доколку се јави било каков проблем со вашите игри, добивки или исплати, ќе има каде да се обратите и да побарате помош за решавање на вашиот проблем. 

Доколку казиното не го има ова, не може да бидете сигурни дека ќе добиете брз одговор на вашите прашања и навремено решавање на вашите проблеми. 

Мобилни Казина Македонија

Благодарение на развојот на мобилната технологија и појавата на нови апликации за мобилни казина, онлајн обложувањето доби значително поголема популарност во последните неколку години. Лесниот и брз пристап до голем број популарни казино игри нудат можност за обложување без разлика каде се наоѓате. Се додека имате пристап до интернет, имате казино во вашата рака. 

Зошто Да Играте Онлајн? 

 • Погодност - може да играте било кога и било каде
 • Бесплатни игри или бесплатни пробни периоди - за разлика од реалните казина, онлајн казината често даваат бесплатни обиди за одредени игри или пробни периоди каде не мора да плаќате никакво учество.
 • Бонуси - многу често онлајн казината даваат разни видови на бонуси - бонус за добредојде, за посетување на казиното секој ден, годишен бонус и сл. 
 • Поени за верност - како верен и чест корисник на онлајн казиното, може да добивате поени за верност кои подоцна се претвараат во награди.
 • Голема селекција на игри - секогаш и секаде ќе може да ја пронајдете вашата омилена игра.
 • Глобален пристап - може да пристапите до вашето омилено казино каде и да сте, без разлика дали сте во Македонија или надвор од неа.
 • Удобност и приватност - да бидеме реални, не сите сакаат да бидат видени во казино. Онлајн казиното ви ја нуди приватноста што ја барате и удобноста да играте што сакате и колку сакате.

Заклучок

Процесот на наоѓање добро онлајн казино може да биде долг, исцрпувачки, и во многу случаеви, да ве чини многу. 

Затоа треба да бидете внимателни при изборот и да го одберете само она казино на кое му верувате и знаете дека ќе ви овозможи загарантирана добивка. Секако, онлајн обложувањето треба да биде најпрво забавно, па затоа уживајте и забавувајте се но внимавајте да не ги однесете работите предалеку.